Transport krajowy i międzynarodowy

 

U nas znajdziesz wiele praktycznych informacji o transporcie krajowym i międzynarodowym

 
sierpień
08 '17

Bezpieczne pakowanie przesyłek

Bezpieczne pakowanie przesyłek

(...) Osoby zajmujące się pakowaniem przesyłek muszą robić to bardzo bezpiecznie i skrupulatnie, aby mieć pewność, że z przesyłką nie stanie się nic złego. Oczywiście przydatna może okazać się w takim przypadku profesjonalna maszyna do produkcji folii bąbelkowej np taka jak ta: (...)

Publikacje: bezpieczeństwo, folia, maszyna, produkcja, transport

 
maj
12 '17

Najlepszy wybór opakowania

Najlepszy wybór opakowania

(...) Na rynku w tej chwili mamy naprawdę duży wybór pudełek kartonowych. Różnią się one pomiędzy sobą nie tylko rozmiarem, lecz również jakością samej tektury, gramaturą, zastosowaniem, fasonem czy nawet sposobem wytwarzania. Najprostszy jednak podział, który jest dzisiaj spotykany to pudełka fasonowe i klapowe. Jeśli chodzi o klapowe, to są one dzisiaj powszechnie używane i niezwykle popularne. Powstają one przede wszystkim z tektury falistej. Spotykane są również takie nazwy odnoszące się do nich, jak klasyczne, standardowe, boxy oraz Fefco 201. Trzeba też przyznać, że tego typu (...)

Publikacje: logistyka, przewozy, transport

 
grudzień
14 '16

Bezpieczeństwo w transporcie międzynarodowym

Bezpieczeństwo w transporcie międzynarodowym

(...) Szkolenia z zakresu transportu, podobnie jak cała infrastruktura dotycząca transportu dotyczy zwykle dwóch gałęzi: transportu międzynarodowego i krajowego. Każdy kierowca, który rusza w swoją pierwszą trasę międzynarodową powinien wiedzieć, że musi dbać nie tylko o siebie i swoje zdrowie, ale także o powierzony mu towar, który zwykle jest bardzo kosztowny (może to być transport materiałów budowlanych, spożywczych, ale także sprzętu AGD, czy RTV, albo odzieży). Obowiązkiem (...)

Publikacje: logistyka, przewozy, szkolenia, transport

 
grudzień
09 '16

Outsourcing logistyczny w e-sklepach

Outsourcing logistyczny w e-sklepach

(...) W dobie powszechnej cyfryzacji, stworzenie sklepu internetowego to kilka przysłowiowych kliknięć. Wiele firm postanawia oprócz działalności stacjonarnej, umożliwić klientom również zakup produktów przez Internet. Wówczas rodzi się pytanie, czy outsourcing logistyczny dla sklepów internetowych jest korzystnym rozwiązaniem? Wszystko zależy od tego, jaka będzie sprzedaż generowana przez ten kanał. Jeśli spodziewamy się dużej ilości zamówień to konfekcjonowanie produktów, przepakowanie i ponowne pakowanie towarów może być dla pracownika obsługującego sklep internetowy nie tylko bardzo kłopotliwe, ale również pracochłonne.To dlatego, nawet jeśli w początkowej fazie funkcjonowania sklepu, firmy (...)

Publikacje: logistyka, przewozy, transport

 
grudzień
12 '15

Kompleksowa obsługa logistyczna

Kompleksowa obsługa logistyczna

(...) Rynek usług logistycznych w Polsce bardzo zmienił się po wstąpieniu do Unii Europejskiej i do strefy Schengen. Otwarte granice, uproszczenie procedur celnych i zmniejszenie formalności papierowych, złagodzenie wymagań, co do założeń firmy spowodowało, że logistyka rozwinęła się w błyskawicznym tempie. Rosnąca konkurencja między firmami oferującymi swe usługi stworzyła świetne warunki do negocjacji cen dla importerów i eksporterów. Duże przedsiębiorstwa, dokonujące zakupów materiałów i (...)

Publikacje: logistyka, przewozy, spedycja, transport