Transport krajowy i międzynarodowy

 

U nas znajdziesz wiele praktycznych informacji o transporcie krajowym i międzynarodowym

 
grudzień
09 '16

Outsourcing logistyczny w e-sklepach

mike

mike

W dobie powszechnej cyfryzacji, stworzenie sklepu internetowego to kilka przysłowiowych kliknięć. Wiele firm postanawia oprócz działalności stacjonarnej, umożliwić klientom również zakup produktów przez Internet. Wówczas rodzi się pytanie, czy outsourcing logistyczny dla sklepów internetowych jest korzystnym rozwiązaniem? Wszystko zależy od tego, jaka będzie sprzedaż generowana przez ten kanał. Jeśli spodziewamy się dużej ilości zamówień to konfekcjonowanie produktów, przepakowanie i ponowne pakowanie towarów może być dla pracownika obsługującego sklep internetowy nie tylko bardzo kłopotliwe, ale również pracochłonne.
To dlatego, nawet jeśli w początkowej fazie funkcjonowania sklepu, firmy nie decydują się na outsourcing logistyczny dla sklepów internetowych, to o ile sklep stanie się popularny i zamówień będzie spływać coraz to więcej, o tyle niemal każdy sklep internetowy musi się w końcu na to zdecydować.

Wybierając konkretnego kontrahenta, warto przyjrzeć się kilku aspektom. Najważniejsze jest doświadczenie takiej firmy w prowadzeniu usługi jaką jest outsourcing logistyczny dla sklepów internetowych. Ważna jest również cena. Należy sprawdzić co ona obejmuje. Jeśli jest to jedynie konfekcjonowanie produktów i ich przewóz, może to być trochę za mało. Jak potwierdza specjalista ds. konfekcjonowania towarów w firmie logistycznej Raben - outsourcing logistyczny dla sklepów internetowych powinien obejmować również przepakowanie i ponowne pakowanie towarów, ponieważ niekiedy na naszym magazynie stoją duże opakowania zbiorcze, w których są różne produkty. Wówczas, jeśli ktoś składa zamówienie, które składa się z różnego typu produktów, wówczas niezbędne będzie otworzenie owych opakowań zbiorczych, wybranie konkretnych elementów zamówienia, przepakowanie i ponowne pakowanie towarów.
Warto wziąć to pod uwagę, podpisując umowę z wybranym kontrahentem. Niektóre firmy za konfekcjonowanie produktów liczą dodatkowe pieniądze. Podstawowa usługa, którą obejmuje z ich strony outsourcing logistyczny dla sklepów internetowych to przewóz paczek w określone miejsce dostawy.

transport
logistyka
przewozy

frazy kluczowe: transport, logistyka, przewozy


Komentarze internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia:
 

Warto zobaczyć

Przewozy, Transport, Logistyka, Auto, Bezpieczeństwo, Folia, Maszyna

Piszą na tym blogu

mike

Archiwum

Luty 2018, Sierpień 2017, Maj 2017, Grudzień 2016, Grudzień 2015, Październik 2015