Transport krajowy i międzynarodowy

 

U nas znajdziesz wiele praktycznych informacji o transporcie krajowym i międzynarodowym

 
grudzień
12 '15

Kompleksowa obsługa logistyczna

mike

mike

Rynek usług logistycznych w Polsce bardzo zmienił się po wstąpieniu do Unii Europejskiej i do strefy Schengen. Otwarte granice, uproszczenie procedur celnych i zmniejszenie formalności papierowych, złagodzenie wymagań, co do założeń firmy spowodowało, że logistyka rozwinęła się w błyskawicznym tempie. Rosnąca konkurencja między firmami oferującymi swe usługi stworzyła świetne warunki do negocjacji cen dla importerów i eksporterów.

Duże przedsiębiorstwa, dokonujące zakupów materiałów i sprzedaży wyrobów na szeroką skalę, zwykle poszukują dwóch do trzech operatorów, którzy zapewnią im kompleksowe rozwiązania. Jest to rozwiązanie o tyle korzystne, że gwarantuje świetną pozycję negocjacyjną, skupienie liczby dostawców, bezpieczeństwo realizacji zlecenia (w razie niemożności zrealizowania przez jednego podwykonawcę jest możliwość zastąpienia go kolejnym, bez narażania się na wyższe koszty i tracenie czasu na poszukiwanie dostawcy).

Typowy łańcuch usług logistyczny składa się z:
- firma spedycyjna - firma, która zazwyczaj nie posiada własnego taboru transportowego, pośredniczy pomiędzy firmą transportową a przedsiębiorstwem kupującym lub sprzedającym towary; charakteryzuje się dużą elastycznością. Oferuje usługi transportowe drogowe, morskie, lotnicze i kolejowe.
- agencja celna - pośredniczy pomiędzy Urzędem Celnym a przedsiębiorstwem w przypadkach wywozu lub wwozu towarów spoza Unii Europejskiej. Przygotowuje dokumenty do odpraw celnych, Intrastaty;
- magazyn zewnętrzny i konfekcjonowanie - powierzchnia magazynowa wynajmowana przy dużych i częstych dostawach towarów przy braku lub ograniczonej własnej możliwości składowania, zwykle z zespołem wykonującym czynności przygotowujące ładunek towaru do wysyłki i sprzedaży (sortowanie, porcjowanie, pakowaniu produktów w zestawy do wysyłki lub sprzedaży detalicznej).

Więcej informacji o profesjonalnych usługach spedycyjno-logistycznych można odnaleźć na stronie internetowej Grupy Raben Polska: www.raben-group.com.

logistyka
przewozy
spedycja
transport

frazy kluczowe: logistyka, przewozy, spedycja, transport


Komentarze internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia:
 

Warto zobaczyć

Przewozy, Transport, Logistyka, Auto, Bezpieczeństwo, Folia, Maszyna

Piszą na tym blogu

mike

Archiwum

Luty 2018, Sierpień 2017, Maj 2017, Grudzień 2016, Grudzień 2015, Październik 2015