Transport krajowy i międzynarodowy

 

U nas znajdziesz wiele praktycznych informacji o transporcie krajowym i międzynarodowym

 
grudzień
14 '16

Bezpieczeństwo w transporcie międzynarodowym

mike

mike

Szkolenia z zakresu transportu, podobnie jak cała infrastruktura dotycząca transportu dotyczy zwykle dwóch gałęzi: transportu międzynarodowego i krajowego. Każdy kierowca, który rusza w swoją pierwszą trasę międzynarodową powinien wiedzieć, że musi dbać nie tylko o siebie i swoje zdrowie, ale także o powierzony mu towar, który zwykle jest bardzo kosztowny (może to być transport materiałów budowlanych, spożywczych, ale także sprzętu AGD, czy RTV, albo odzieży). Obowiązkiem kierowcy jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa drogowego i odpowiedzialne zabezpieczenie towaru, tak by został dostarczony bez większych usterek.

Transport towarów niebezpiecznych wymaga szczególnej ostrożności co wydaje się oczywiste, gdyż towar niebezpiecznych zagraża życiu ludzkiemu, a tę wartość należy chronić szczególnie.

Każdy kierowca powinien posiadać nie tylko wiedzę o tym, jak pokonać trasę, w którą się wybiera, ale znać także specyfikę kraju przez który będzie przejeżdżał tak aby nie doszło do nieporozumień z lokalną policją, czy innymi władzami. Musi także odświeżać zapasy leków i swojej apteczki bezpieczeństwa na wypadek gdyby coś się mu po drodze przytrafiło.

Certyfikacja GMP+ (dostępna m.in. na https://szkolenia.dekra.pl/katalog-szkolen/motoryzacja) to jedno z oznaczeń związanych z transportem pasz, które także bywają przewożone pomiędzy krajami. Zdarza się, że cały towar to właśnie pasza zwierzęca.

Każdy doświadczony kierowca, niezależnie od tego, jaki towar przewozi, podchodzi do niego z dużą ostrożnością i dokłada wszelkich starań, aby przewieźć go bezpiecznie.
Szkolenia z zakresu transportu są bardzo ważne, ponieważ kierowcy odpowiadają za towar wart majątek i powinni mieć świadomość wszelkich problemów, które przypadną im w udziale jeśli transport zostanie uszkodzony, albo samochód dostawczy ulegnie wypadkowi na skutek ich lekkomyślności. Kwestie te należy wyjaśnić już na wstępie szkolenia.

transport
logistyka
przewozy
szkolenia

frazy kluczowe: transport, logistyka, przewozy, szkolenia


Komentarze internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia:
 

Warto zobaczyć

Przewozy, Transport, Logistyka, Auto, Bezpieczeństwo, Folia, Maszyna

Piszą na tym blogu

mike

Archiwum

Luty 2018, Sierpień 2017, Maj 2017, Grudzień 2016, Grudzień 2015, Październik 2015